ЖАЛІТИ СЕБЕ НЕМАЄ ЧАСУ

  Світ тримається на милосерді й доброті до людей, яких доля поставила в жорстокі умови і змусила прийняти свої правила. Адже кожен життєвий крок потребує особливих зусиль волі та витримки.  Це випробування  мужньо проходять  люди з інвалідністю.
  Нагородою для них є іскра духу і сили, яка розпалює у серцях полум’я надії, віру в себе. Прометеїв вогонь   щедро передають людям. З натхненням й ентузіазмом особи з інвалідністю взяли участь у Всеукраїнській школі майстерності в рамках фестивалю «Зорі надії».
 

Балта гостинно зустріла гостей. Більшість приїздить не вперше. Тому що  подобається старовинне місто, яке благоустроюється й розвивається. Не перестають дивуватись приїжджі добрим змінам в центрі Балти й на околицях. Турботі про збереження  історичних пам’яток. Охоче погодились на  автобусну екскурсію по місту. Дехто вперше. Інші оновили в пам’яті чудові згадки про  колишні літа. Екскурс в історію зробив краєзнавець Олександр Таскін.
  Собор, костел, церкви, монастир, єврейське кладовище, чимало інших пам’яток старовини надзвичайно зацікавили гостей. Вони задали безліч запитань й на всі одержали вичерпні відповіді.
  Відвідали свято Успенський собор. Отець Олександр з радістю зустрів дорогих відвідувачів.  Бесідував по-батьківськи. Він цікаво оповів історію собору. Провів літургію. На згадку про зустріч святий отець подарував віруючим іконки. Потім всі разом сфотографувались.
  Після обіду розпочалась активна підготовка до фестивалю «Зорі надії». Учасники помітно хвилювались. Кожному хотілось виступити якнайкраще. З інтересом розглядаю виставку образотворчого мистецтва. Яку привезли особи з інвалідністю. Тут і картини, й м’які іграшки, й гончарні вироби, поетичні збірки. Вразили вишивки Ольги Левакової з Павлограду.
  Здаються флешки, артисти переодягають сценічні костюми, згадують за сценою танцювальні рухи. З усіма запитаннями до Надії Ленц – голови громадської організації «Балтська районна організація осіб з інвалідністю». Вона поділяє турботи кожного, хвилюється. Материнські мудрі поради роздає щедро. Підопічні, як маленькі дітки туляться до неї , як під крила доброго птаха.
  Дійство розпочинається феєрично. Здається сам Господь подбав про чудовий день. Прохолода огорнула присутніх. І навіть крапельки дощу нікого не засмутили.
  Учасників фестивалю  вітають міський голова С. С. Мазур, керуюча справами районної ради Л.А. Усатенко, помічник  депутата облради В.О. Осипова В.Л. Баландін. У всіх знайшлися щирі слова, теплі побажання балтським гостям.
  «Велика подяка Надії Лєнц за організацію  чудового дійства, наповненого гарними емоціями й позитивом.» - зазначив С.С. Мазур.
  Присутні шанобливо встають , коли звучить Гімн інвалідів. «Дай нам Боже силу, віру і надію!» - лунає пісенна молитва.
У них  немає  часу жаліти себе.  Дивна енергетика в осіб з інвалідністю, котрі справді поставили собі за мету бути не тільки як всі. Навіть кращими за всіх. «Мені не треби чотири стіни, підлоги , стелі…Хочу неба й доріг» -  вплітається в музику ще й гімн балтських інвалідів.
  Заряджає енергією й авторський вірш талановитої балтської поетеси Лідії Кошаринської «О, Балто, ти така красива». Радує спів балтянок Оксани Єлістратової, Олени Кочеткової, Марії Коломійчук. Щедрими оплесками також були нагороджені  учасники гумористичних інсценівок. Вони і раніше не раз тішили глядачів , а тепер підібрали нову  не менш цікаву програму. Танок «Тракторист Толя» пройшов на «ура». А дітки чудово виконали купальський танок.
  Потішили й гості. Особливо лауреат міжнародних конкурсів баяніст- віртуоз Володимир Безсмертний,вокалістка переможиця міжнародного конкурсу «Слов’янський базар» Наталя Шмирук,   виконавці вальсу на інвалідних возиках Наталя Капустян та Микола Баландін. Гумор з Диканьки, пісні з Полтавщини, танці з Хмельниччини – все привело у захват вдячних глядачів.
  Мажорним акордом було вручення почесних дипломів, які допоміг придбати депутат обласної ради Володимир Осипов. Також пан Володимир  надав допомогу в придбанні баннера, що прикрашав сцену та магнітіків для гостей нашого міста, які приїхали на захід. Представниця благодійного фонду «Життя» Ліана Швецова вручила учасникам фестивалю подарунки. Учасників заходу привітала голова осередку академії народної творчості інвалідів України Д.О. Кузнецова.
  Наступні дні Всеукраїнської школи майстерності в рамках фестивалю «Зорі надії»  пройшли в Будинку дитячої творчості. Дорослі й дітки  обирали заняття за інтересами: розмальовували морські камінчики, шили м’які іграшки, робили сову-оригамі, тощо.
  Шили й співали, оповідали цікаві історії. Для дітей була влаштована  весела лялькова вистава. Малята були в захваті.
Професіонал Марина Тепугян благодійно провела чудовий майстер-клас по плетінню різноманітних косичок, який дуже сподобався гостям.
  Закриття заходу проходило на річці Кодимі. Приїжджих приємно вразив  оновлений міський пляж. Гості з Канева. Полтави, Кропивницького, Вінниці, Одеси, Хмельницького, інших міст і сіл продовжили спілкування на мальовничому березі. Купались, засмагали.
  Підприємець Катя Джугостранська не пошкодувала 5 тисяч з власної кишені, щоб смачно нагодувати дорогих гостей. Балтяночки ще й напекли млинців, щоб поласувати з медом, яким пригостив Ухожанівський сільський голова  А. І. Снігур. Депутат райради Г.В. Демченко подбала про смачну кашу-капусту. Рецепти гості одразу позаписували.
  До вечора лились над Кодимою пісні. Дівчата плели вінки з польових квітів й пускали їх по воді. Як навчив директор історичного музею П.О. Ткач, який ознайомив з купальськими традиціями.
  Водили хороводи, танцювали, співали під караоке, читали вірші. Гості Балти ще й одержали дипломи та подарунки. Гарна згадка про щасливі дні в Балті.

Світлана Кондратюк

Фото автора