Зустріч із друзями на донбаській землі.

  Члени Балтської організації людей з інвалідністю по запрошенню голови районної організації осіб з інвалідністю м. Покровська Донецької області Катерини Сахарової в  рамках реалізації Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) 30.05.2017 р. прийняли участь у Фестивалі «Зорі Надії».
  На фестиваль крім людей Покровського району приїхали учасники з Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської та Одеської областей.

  Розпочався захід з відвідання Свято-Михайлівського храму, де всі мали змогу доторкнутися до мощей Святого Миколая, поставити свічки за здоров’я та помолитися за мир на прекрасній донбаській землі.
  Концертна програма фестивалю була на високому рівні. Члени Балтської організації осіб з інвалідністю виступили, як завжди, достойно. Дуже сподобався глядачам вже популярний танок «Ах, Одеса!» (Надія Лєнц, Олег Русалович), гумористична сценка «Кулінарне шоу» (Олег Русалович, Оксана Єлістратова та Надіїя Котолуп), літературна композиція «О, плач по мені» (Надія Лєнц), жартівлива пісня «Я тебе люблю» (Оксана Єлістратова) та сценка про двох єврейок «В одеському дворику» (Надія Котолуп,Оксана Єлістратова).
  Також була організована виставка творчих робіт людей з обмеженими можливостями. Від нашої Балтської організації представляв свої дивовижні вироби, картини із соломки, Вадим Пчолкін.
  Членам Балтської організації дуже цікаво було відвідати територіальний центр, де допомагають людям з інвалідністю Покровського району, заступником директора якого являється Катерина Сахарова.
  Взагалі пані Катерина доклала дуже багато зусиль, щоб всі почували себе дуже комфортно. Були прекрасні умови проживання, смачне харчування.
Замісник голови Покровської районної ради Надія Масло особисто приділила багато уваги та часу учасникам фестивалю.
  Співробітники МЧС допомагали людям з інвалідністю по першій потребі.
  Взагалі, місто Покровськ нам дуже сподобалось тим, що в ньому багато квітів, зелені, живуть приємні люди.
  В продовження заходу, в рамках проекту «Міст дружби та співпраці», який реалізувався при підтримці Європейського союзу, Національного фонду демократії США, а також Управління сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації, по запрошенню голови Донецької обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ Надії Поламарчук учасники фестивалю відвідали Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації людей з інвалідністю в місті Краматорськ. Депутат Краматорської міської ради, директор центру Світлана Фоміна тепло зустріла гостей.
  Нас гостинно розмістили в затишних, просторих кімнатах центру, які повністю обладнані відповідно стандарту доступності для всіх нозологій  інвалідності.
  Фахівці центру провели для гостей оглядову екскурсію. Балтська делегація та інші учасники заходу оглянули кімнати для проживання слухачів, відвідали арт-майстерню, кабінет психологічного розвантаження, тренінгову і сенсорну кімнати, тренажерні зали, кабінети медичного супроводу, комп'ютерні та навчальні класи, де навчаються на перукарів, манікюрщиц, водіїв та інших професій.
  На жаль, по причині термінового від’їзду, члени нашої групи не змогли приєднатися до майстер-класу  по виготовленню обрядових і оберегових ляльок - мотанок.
  Оскільки місто Краматорськ розміщується близько зі Слов’янськом, який у 2014 році постраждав від воєнних на той час дій, в рамках проекту "Місток дружби та співпраці" за ініціативою Надії Поламарчук була організована екскурсія до блокпостів та зруйнованих поселень, яка нас всіх дуже вразила та виникла асоціація з Другою світовою війною.
  Також, Надія Поламарчук організувала екскурсію в санаторій спинального профилю «Слов’янський». Нас неприємно вразило, що такий великий лікувальний заклад з високопрофесійними спеціалістами та спеціальним обладнанням стоїть майже порожній. В той же час в нашій країні величезна кількість людей потребує подібного лікування. На території санаторію знаходиться цілюще озеро та сосновий бор. Сподіваємось, що ця ситуація зміниться на краще.
  Наша делегація мала змогу ближче познайомитися з цим регіоном та поспілкуватися з людьми, відчути спільність і потрібність оточуючим людям.
  Такі заходи спрямовані на розкриття творчих здібностей серед людей з інвалідністю та дозволяють прискорити процес інтеграції їх в соціум.
  Хочеться висловити велику подяку Катерині Сахаровій, Надії Поламарчук, Світлані Фоміній та колективу працівників  Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації людей з інвалідністю за теплий прийом на донбаській землі.
  Сподіваємось на неодноразові подальші зустрічі на донбаській землі.
  Бажаємо миру, процвітання та щастя жителям Донбасу.
 
  Голова ГО «Балтська організація осіб з інвалідністю»,

  Надія Лєнц