«Дніпровські хвилі» у Каневі

  Члени Балтської організації людей з інвалідністю постійно прославляють рідне місто по всій Україні та за її межами. Ось і нещодавно вони отримали запрошення на ІХ Відкритий фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Дніпровські хвилі» та з радістю погодились прийняти участь. На цей захід з’їхались 50 учасників з усіх куточків України: Вінницької, Хмельницької, Львівської, Рівненської, Чернігівської, Київської, Черкаської, Одеської областей.

  Ця поїздка була справжньою казкою. Дуже красиве місто, привітні чуйні люди… До того ж в Каневі похований Великий Кобзар. Проживали учасники в гуртожитку на території Канівського заповідника. Також було приємно зустріти друзів, які люблять, підтримують один одного і завжди позитивні.
  Перед початком фестивалю відбувся молебен за здоров’я в Успенському (Георгіївському) соборі.Це історичний пам’ятник культури. Заснований собор в 1144 році. Колись в свій час в нього заходив і Тарас Шевченко. Люди з обмеженими можливостями послухали проникливу проповідь, яка підтримала моральний дух кожногоі помолились разом.
  В Канівському міському будинку культури в фойє була виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва людей з інвалідністю. Всі присутні насолоджувались спогляданням цих справжніх шедеврів і впевнились, що немає нічого неможливого для цих особливих людей.
  У великому, переповненому залі панувала дуже тепла атмосфера. Глядачі бурними оплесками зустрічали кожного учасника. Були представлені номери художньої самодіяльності самих різноманітних жанрів: гуморески, вірші, вокал, хореографія, гра на ложках. Під час багатьох виступів на очі розчулених глядачів навертались сльози. Концерт не залишив байдужим нікого. Балтські учасники,як завжди, виступили на самому високому рівні. Були показані сценки «Міжнародний конкурс» у виконанні Олега Русаловича, Наталі Панадей і Оксани Єлістратової і «Одеський дворик» у виконанні Наталі Панадей і Надії Котолуп. Сценічна майстерність – це родзинка Балтської організації людей з інвалідністю. Надія Лєнц талановито прочитала вірш «О, плач по мені». Танок «Ах Одесса» (Надія Лєнц, Наталі Панадей і Олег Русалович) вразив усіх своєю енергією і викликався глядачами на біс. Взагалі в Каневі дуже професійно виступають на візочках Наталя Капустян Микола Баландін і маленька Анастасія Капустинська. Але Надія Лєнц не злякалась конкуренції і виступила дуже-дуже добре. Пісня «Мама» у виконанні Оксани Єлістратової розчулила всіх. Всі без виключення учасники фестивалю з ким пощастило встигнути поспілкуватись Балтським артистам с захопленням відмітили прекрасні виступи, особливо танок і сценку «Міжнародний конкурс». Було дуже складно привезти із Балти весь реквізит. І тому,перед початком фестивалю Надія Лєнц разом з Олегом Русаловичем звернулись в найближче кафе з проханням дати на час виступу дуже велику каструлю і,не знаючи їх,чуйні працівники допомоглиїм.
   

  Після завершення концерту, який тривав три години, був незабутній пікнік в кафе на березі Дніпра,під час якого спілкувались,співали пісні, фотографувались, дарували один одному тепло і підтримку. Ще була незабутня прогулянка по місту, яка подарувала безліч позитивних емоцій.
  На жаль,балтським артистам не пощастило побувати на майстер-класах по плетенню віночків та виготовленню виробів з глини із-за термінового від’їзду.
  Коли прощались, то говорили один одному, що з великим нетерпінням будуть чекати наступної зустрічі, яка незабаром відбудеться у місті Балта на майстер-класах в рамках фестивалю «Зорі надії».
  Від щирого серця хочеться висловити подяку голові ГО «Канівська організація осіб з інвалідністю» Відродження» Наталії Капустян за теплий прийом і величезну підготовку, її чоловіку Миколі Баландіну, а також їх великій сім’ї, а саме мамі Любові, сестрі Ларисі, племінниці Марині. Вони діяли, як команда.
  Фестиваль проходив під егідою мера. У місті були великі бігборди із запрошенням на «Дніпровські хвилі». Допомогали політичні партії в проведенні та забезпеченні подарунками. Прекрасно працювали волонтери які допомогали кожному, кому це було потрібно.
  Цей фестиваль – це приклад мужності, сили волі, терпіння. Ці люди не сидять в чотирьох стінах, не скиглять, не звертають уваги на труднощі, а крок за кроком ідуть вперед і знаходять в собі сили допомогати іншим. Це люди з великої літери. Отже, цінуйте все, що маєте, але пам’ятайте, що здоров’я проходить, з багатого можно перетворитись на бідного, та справжнє щастя - це робити добро людям!

  Оксана Єлістратова.