«Джерело надії» в Подольську

    13 квітня в м. Подольську пройшов Одеський обласний фестиваль «Джерело надії». Балтська організація осіб з інвалідністю,яка є дуже активною,звичайно,не могла не прийняти запрошення на участь у цьому заході.Члени цієї громадської організації на чолі з Надією Лєнц – це особливі люди. Все, що робиться ними,робиться якнайкраще. Надія Лєнц – людина, яка вимоглива до себе та до кожного члену, завжди підтримає, вірить у таланти всіх людей в організації та допомагає відшукати їх, заряджає всіх позитивом. 

Але головне, що є у Надії Петрівни та цих людей – це любов до ближнього, бажання зробити цей світ кращим і добрішим. Не дивлячись на зайнятість,учасники знаходили час для численних репетицій, щоб достойно показати себе. І,дійсно,виступи були на високому професійному рівні. Це відмітили організатори фестивалю і глядачі, які підходили і дякували за отримане задоволення.
  Розпочався фестиваль з виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва. Члени нашої організації активно займаються вишивкою, плетивом, оригамі, декупажем та іншим. Всі роботи завжди на високому рівні. Але в цей раз представляла таланти в цій сфері наша найдосвідченіша майстриня Зінаїда Чубар. Ця прекрасна жінка не сидить ані хвилиночки без діла. Її роботи часто виставляються в Балтському районному музеї. Була і велика персональна виставкав Балті. Зінаїда Афанасіївна привезла маленьку часточку своїх численних робіт. Це були плетені гачком вироби,картини з хутра і тканини. Творчість Зінаїди Афанасіївни була високо оцінена організаторами фестивалю.
  В програмі фестивалю було багато концертних номерів. Балта виступала наприкінці. І,дійсно,наші артисти проявили себе,як справжні зірки. Номери були ретельно продумані. Надія Лєнц виступила з проникливим віршем «О,плач по мені», який написала дівчина з інвалідністю Катерина Глущенко з Харківщини. Надія Петрівна донесла кожне слово до сердець глядачів і показала свій талант читця. Вона була у вигляді янгола. Цей вірш передав всю прекрасну душу пані Надії.
  Гумористична сценка «Міжнародний конкурс» за участю Олега Русаловича, Наталі Панадей та Оксани Єлістратової неабияк потішила глядачів. Олег Русалович, який має великий акторський талант, був у ролі баби Соні (30 років общепиту). Оксана Єлістратова виступила в ролі француза, шеф-повара ресторану. Але хитрій одеситці бабі Соні вдалося перемогти відомого ресторатора. Взагалі акторські виступи – це родзинка Балтської організації осіб з інвалідністю.
  Лідія Кошаринська прочитала вірш «Балта», який написала сама. Ця жінка теж постійно творить: пише вірші, прозу, вишиває, виготовляє вироби декоративного мистецтва.
  Марія Коломійчук, юна красуня в інвалідному візочку, з важким захворюванням ДЦП, але, яка ніколи не здається та завжди посміхається, виконала пісню на англійській мові «Thatman». Марійка наполегливо працює над собою, займається вокалом, англійською мовою, декоративною творчістю. Виступ був на високому рівні.
  Показали свій акторський талант і Наталі Панадей та Надія Котолуп у гумористичній сценці «Одеський дворик». Ці дві жінки теж дуже талановиті. Після роботи,не шкодуючи здоров’я і сил, вони годинами тренувались і, в підсумку, виступили на професійному рівні.
  Оксана Єлістратова достойно виступила з ліричною піснею «Мама».
  Кульмінацією був запальний танок «Ах Одеса» за участю Надії Лєнц, Наталі Панадей і Олега Русаловича. Цей виступ особливо сподобався глядачам, які кричали «браво».
 Кожен учасник фестивалю отримав диплом і подарунок. Обласний відділ культури подякував Надії Лєнц за допомогу в організації фестивалю і відмітили її особливим подарунком.
 Висловлюємо велику подяку меру міста Балта Сергію Мазуру, заступнику мера Валерію Желіховському за допомогу в організації транспорту, а також головному спеціалісту Балтської міської ради Анастасії Фокші за допомогу з транспортом та моральну підтримку під час фестивалю. Щиро вдячні Одеському обласному відділу культури і працівникам Подільського управління соцзахисту. Але Одеським обласним відділом культури мало проводиться таких заходів. Хотілося, щоби більше приділялося уваги проблемам людей з інвалідністю.
 Отже, творіть, смійтеся, не зачиняйтесь у чотирьох стінах, як це роблять члени Балтської організації осіб з інвалідністю. Робіть добро людям! Еразм Роттердамський сказав: «Той,хто робить добро один одному, робить добро собі».

Оксана Єлістратова.