Нагородження громадського діяча інвалідного руху Надії Лєнц, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

  За вагомий особистий внесок в реалізацію державної політики у сфері соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Указом Президента України №539/2016 орденом княгині Ольги ІІІ ступеня було нагороджено громадського діяча інвалідного руху - Надію Лєнц.

  Н. Лєнц очолює Одеський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів» та Балтську районну громадську організацію інвалідів ВОІ «СОІУ».
  За її ініціативою відбувається багато заходів, екскурсійних поїздок, наметових таборів для людей з інвалідністю. Самий найвідоміший захід, це- майстер –класи в рамках фестивалю «Зорі Надії», який проходить в місті Балта, куди з’їжджаються люди з обмеженими фізичними можливостями не тільки з усієї України, а також  з Ближнього Зарубіжжя.  На цьому заході люди з інвалідністю  не тільки демонструють свої сценічні таланти, але і навчаються різноманітної творчої народної діяльності.
  Члени організації займаються багатьма видами народного мистецтва, виступають на всеукраїнських фестивалях і виставках із своїми виробами, привозять численні нагороди і дипломи. В Балтському краєзнавчому музеї вже відбулась велика виставка робіт членів організації та дві персональні виставки  майстринь з обмеженими можливостями. Також в організації  проходить величезна робота по виявленню і розвитку талантів. Надія Лєнц надихає людей не сидіти на місці, а постійно зростати і вдосконалюватись. Діти і дорослі співають, танцюють, показують свої таланти в театральному мистецтві. Завдяки цьому життя їх наповнюється новим смислом і люди забувають про свої хвороби, починають радіти життю.
   Надія Петрівна завжди знаходить тепле слово для кожного. Яке б у неї не було самопочуття, вона завжди  усміхнена і підтримає кожного.
  Надія Петрівна творча, спортивна, добропорядна, тактовна, яскрава особистість, безвідмовна в роботі, з великими вимогами до себе та вродженим талантом керівника. Це зірочка Балтської організації, яка не шкодує сил, здоров’я, часу, всю себе до останньої крапельки віддає на служіння людям. Також, завдяки мережі інтернет, пані Надія підтримує та надихає багатьох людей з обмеженими можливостями з усієї України. Н. Лєнц переживає за кожний захід, щоб всім було цікаво, весело, аби кожному члену організації допомогти знайти щось хороше в житті, здружити всіх, зробити кращими. І це все, незважаючи на те, що вже 20 років після отриманої травми ця жінка пересувається в інвалідному візку.
  Своєю силою волі та духу вона є прикладом для багатьох людей в місті, районі та в Україні.
  Надія Лєнц очолює Комітет по спорту Одеської обласної організації інвалідів ВОІ «СОІУ». Із всеукраїнських спартакіад та змагань спортсмени з Одеської області, в тому числі і з Балтського району, повертаються теж з нагородами.
  Н. Лєнц постійно працює над тим, щоб була доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення.
  Надія Лєнц на громадських засадах надає юридично – консультативну  допомогу людям з інвалідністю.
  Члени організації, завдяки клопотанню пані Надії, приймали участь у проекті по вивченню англійської мови.
  Н. Лєнц була в складі делегації в Німеччині з метою перейняття досвіду інвалідного руху.
  20 січня, напередодні Дня Соборності України в приміщенні Одеського національного академічного театру опери і балету на урочистому зібранні громадськості Одеси, Губернатор Одеської області Максим Степанов від імені Президента України вручив Надії Лєнц державну нагороду- орден княгині Ольги ІІІ ступеню.
  «Я вдячна всьому дружному колективу нашої організації, керівникам громадської організації «Академія творчості інвалідів України», керівникам Всеукраїнської оргаганізації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»,  представникам влади Балтської територіальної громади і Балтського району, голові Одеської обласної організації людей з інвалідністю ВОІ СОІУ, спонсорам організації і просто небайдужим людям – за їх підтримку. Без вас у мене нічого не вийшло- би! Разом ми сила, команда, яка може створити повноцінне життя в Україні. Дякую за високу оцінку моєї діяльності! Обіцяю, що в подальшому буду працювати ще з більшим оптимізмом!» - сказала Надія Лєнц в своїй промові.
  С. Афонський сказав : «Щоб допомогти іншій людині, не обов’язково бути сильним і багатим, - достатньо бути добрим. Саме так і живе Надія Лєнц. Хочеться побажати цій чарівній жінці здоров’я, сил, багато років життя, залишатись такою ж оптимістичною, працелюбною, наполегливою .

Оксана Єлістратова,
та члени колективу Одеського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів» та Балтської районної громадської організації інвалідів ВОІ «СОІУ».