СЕРЦЕМ ДО СЕРЦЯ

                                                                                         Осінь зустрілась з літом на порозі зими.

  Такий чудовий день подарував Господь людям з обмеженими фізичними можливостями напередодні Міжнародного дня інвалідів. Щоб комфортно їм було збиратись в  громадській організації «Балтська районна організація осіб з інвалідністю» для поїздки в село Пужайкове.
  Спільний захід «Арт-спорт в рамках спартакіади «Рука дружби» зібрав бажаючих з Балти, Ухожанів, Волового, Крижовліна, Пужайкового, гостей з Кодимскої організації інвалідів. Автобуси прибули до затишного кафе одночасно. Дітки, як різнокольорове драже висипали на сонечко, залились радісним сміхом. Балтяни обіймались і цілувались з сільчанами. Сфотографувались на пам’ять. Їх дружба давня і міцна.

  В затишному приміщенні гостям запропонували чай з печивом. Під веселу музику дорослі і дітки продовжили спілкування.  Артисти переодягались в сценічні костюми, спортсмени перевіряли інвентар. «Вітаємо учасників арт-спартакіади «Рука дружби» - майоріло вітання з плаката. Намальована райдуга під якою з повітряними кульками у вигляді сердець в руках стали  щасливі дітки стала оберегом.
  Свято починається! Ведучі виходять на сцену з віршованими вітаннями. А сільчани Клавдія та Микола Скрипники дарують присутнім пісню «Моя Україна». Та найкраще співати хором. І учасники свята разом співають гімн людей з обмеженими можливостями. І вже торкались серця, запалювались оптимізмом, відчувалось тепло чуйних людей.
  Зібрання вітає секретар Пужайківської сільської ради Валентина Ткаченко. Від імені депутатського корпусу й громадськості села побажала щастя, оптимізму, віри й надії. «Ви не впали у відчай. А невпинно боретесь за своє щастя. Так тримати!» -   сказала вона.
  Доречі сільська рада стала генеральним  спонсором  заходу. За що  від імені осіб з обмеженими фізичними можливостями щиро дякувала лідер організації Надія Лєнц. У вітальному слові з її серця вилились найніжніші слова до учасників свята. Не забула й волонтерів, котрі перебували у безперервному русі, дбаючи про людей з інвалідністю. Як ангели у плоті, невпинно   створювали комфорт інвалідам – візочникам, бабусям, що приїхали на захід з онуками, чоловікам на милицях.
  Оплесками нагородили присутні й поздоровлення депутата райради Г.В.Демченко, котра очолює інвалідну Ухожанську ячейку. Не могла пройти осторонь проблем інвалідів, хлопчиків і дівчаток з багатодітних сімей. Кожна перемога над байдужістю, жорстокістю робить її  щасливою. «Нехай нікого ніколи не спіткає біда» - побажала Ганна Василівна.
  Надія Лєнц зокрема висловила подяку сільському голові Сергію Даліщуку за турботу про людей з обмеженими фізичними можливостями, директору Будинку культури Людмилі Кобилянській, групі активістів. Разом з керівником гуртків Т.Г. Москаленко вручили чудові сувеніри, виготовлені своїми руками. А самій Надії члени організації від усієї душі подарували білі троянди, як символ визнання її 14 –річної невтомної діяльності в організації. Організація спортивних змагань, фестивалів, оздоровлення на березі моря, ярмарки поробок – справа її невтомних рук.
  Талант, як поцілунок Бога, не вибирає здорових чи хворих. Тож на арт-спартакіаді вибухнув фейерверк прекрасних виступів. Чудово декламували вірші Лідія Кошаринська, Любов Криворука та Надія Лєнц, художній керівник Ухожанівського Будинку культури Майя Руденко разом з хореографічною групою «Балтяночки» виконала композицію «Молитва монаха». Візочниця Марія Коломійчук подарувала пісню «Намалюй мені зорі». Запальними танками порадував Пужайківський колектив «Зорепад». А скільки ще було майстерних виступів! Головне що члени організації мали змогу самореалізуватись в різних жанрах й доставити неабияке задоволення сільчанам.
  Другою частиною святкової програми була участь в рекреаційному спорті для людей з обмеженими фізичними можливостями. В спартакіаді «Рука дружби» взяли активну участь команди з Балти, Ухожанів, Волового, Крижовліна, Ракулово, Пужайкового і вперше члени Кодимської районної організації інвалідів. Профінансувала захід П ужайківська сільська рада (голова С.І. Даліщук). Подбав про виділення автобусу голова міської ради С.С. Мазур. Чимало допомогли сердечні, добрі люди, особливо директор Пужайківського Будинку культури Людмила Кобилянська.
  Вони добре усвідомлюють, що спорт – це реабілітація. Він потрібен людям з інвалідністю  навіть більше, ніж здоровим людям. Спортсмени-інваліди вдосконалюються фізично, а головне інтелектуально. Мають змогу плідно спілкуватись.
  Вболівальники одержали неабияке задоволення, спостерігаючи за конкурсантами: городки, бочо, естафета, стрибки  у мішках, попадання в кільце, конкурс капітанів та інші. Було де показати себе!
  Головний суддя змагань сільський голова с. Ухожани А. І. Снігур оцінював конкурси чесно, нікого не ображаючи. Йому допомагав балтянин Олег Русалович, котрий ще й порадував глядачів гумористичними сценками. Поки підбивались підсумки талановиті вокалісти Руслана Ткачук (Пужайкове) та Оксана Єлістратова (Балта) подарували низку популярних пісень.
  Переможці одержали нагороди Перше місце посіли пужайківці, друге ракулівці, третє балтяни, четверте ухожанівці, п’яте-кодимчани. Та без подарунків і «Подяк» додому не повернувся ніхто.

Особливо раділа малеча м’яким іграшкам.

Свято вийшло на славу, додали радості й наснаги.

Світлана Кондратюк

Фото автора