«Людина починається з добра»

  Балтська районна організація інвалідів продовжує прославляти наше рідне місто по всій Україні. Не шкодуючи сил, здоров’я та коштів на дорогу, в цей раз вони відправились дуже далеко – в Чернігівську область на V Ювілейний відкритий міжрегіональний фестиваль творчості людей з інвалідністю «Срібні роси» в селищі Срібном, який відбувся з 5 по 9 жовтня.

  Нашу організацію представляли Надія Лєнц, Олег Русалович, Вадим Пчьолкін, Наталя Пчьолкіна та Олена Кочеткова. Головний організатор фестиваля голова районної організації інвалідів Срібнянського району Чернігівської області Наталія Варьоха. Наших людей з обмеженими можливостями вразило те, що великий зал Будинку культури був переповнений. Учасників фестивалю зустрічав Срібнянський селищний голова Олег Куделя з хлібом і сіллю. Всі працівники селищної ради у кількості близько сорока людей пішли на концерт. Була присутня і привітала всіх учасників та глядачів голова Срібнянської РДА Ніна Бондаренко. Також волонтери зустрічали по приїзді людей з інвалідністю в Ніжині та в Прилуках і відвозили в с. Дегтярі Срібнянського району, де учасники проживали в гуртожитку аграрного коледжу. Відстані були чималі. Всього кількість учасників була близько 80 людей. Працювало дуже багато волонтерів, які допомагали людям з обмеженими можливостями. З Чернігова прибула велика група діток з інвалідністю дошкільного і молодшого шкільного віку, які виступали разом з мамами. У багатьох дуже важкі захворювання ДЦП. З Прилук приїхала повністю незряча дівчинка, а також інваліди по інтелекту. Наталія Варьоха познаходила спонсорів, щоб організувати такий фестиваль і зробити його максимально комфортним. Були навіть залучені благодійники з Великобританії.
  Члени нашої організації дуже достойно проявили себе. За виступ колективу «Балтяночки-запальнички», в якому приймала участь Надія Лєнц (на візочку), Олена Кочєткова та Наталя Пчьолкіна, був отриманий диплом І ступеню. До речі, танок цей готували дуже ретельно. Коли Олена Кочеткова та Олег Русалович виконували гумористичну театралізовану сценку «Ой куди ж ти їдеш, Ванюша?», весь зал здригався від сміху. Олена Кочеткова також показала свій вокальний талант з піснею «Мамочка моя». Вадим Пчьолкін був нагороджений високою нагородою дипломом І ступеню за вироби з соломки, які були представлені на виставці декоративно-прикладного мистецтва, яка відбулася у рамках фестивалю.
  Також хочеться відмітити, що пісня «Чотири стіни», яка є візитною карткою Балтської районної організації інвалідів вже співається по всій Україні завдяки нашим людям з обмеженими можливостями.
  В рамках фестивалю в селі Дегтярі Срібнянського району по запрошенню місцевих жителів був проведений концерт для жителів села. В ньому прийняли участь творчі люди з інвалідністю з 12 областей України. Глядачами були майже всі жителі села, які дуже тепло зустрічали кожного виступаючого. По закінченні голова сільради передав усім учасникам фрукти і солодощі.
  З користю провели час на майстер-классах, на яких виготовляли троянди із стрічок, які проводила Олена Самойленко, представник Всеукраїнської організації «Академія творчості інвалідів України».
  Вразила також всіх екскурсія в с.Сокеринці в родове гніздо Галаганів, облаштоване в 18 столітті. Це величезний парковий комплекс площею 427 га з палацом в центрі, побудованим в стилі ампір. У поміщика Галагана була жінка, яка в середині життя стала інвалідом-візочником і він збудував для неї величезний пандус. Навіть в той час піклувались про людей з інвалідністю.
  Перед від’їздом ще була організована екскурсія в Свято-Троїцький Густинський монастир в с. Густиня Прилуцького району, основанному в 1600 году. Це один з видатних пам’ятників барокко. Там провели служіння та нагодували людей.
  Отже наші люди з обмеженими можливостями отримали багато натхнення, заряд оптимізму та бадьорості.
  Величезна подяка Наталії Варьохі та її помічникам (Валерію Шепельчуку та іншим) за теплий прийом  та можливість зустрітися з друзями.

     «Людина починається з добра,
      З уміння співчувати, захистити, -
      Це зрозуміти всім давно пора,
      Бо ми прийшли у Світ добро творити»

                                      Оксана Єлістратова.