Місто, доступне для всіх

«Рівні права – рівні можливості» - під таким гаслом у світі відбувся Міжнародний день ​​боротьби за права інвалідів.
 Відзначили його і у нашій Балті. Символічно, що саме в цей день на центральній вулиці міста був здійснений моніторинг доступності у заклади та організації для людей з обмеженими фізичними можливостями. Йдеться про безбар’єрний доступ до установ, магазинів, аптек, банків і банкоматів, розташованих у центрі Балти - від кута вулиць Любомирського (Котовського) -Ломоносова до кута вулиці Уварова.

У моніторингу взяли участь представники міської влади - заступник голови міста Валерій Желіховський, завідуюча сектором сім'ї, молоді та спорту Наталія Товстуха, начальник відділу житлово-комунального господарства Федір Молодець, а також голова організації інвалідів Надія Лєнц, члени організації Марія  Коломійчук і Надія Бузовська, а також голова спортивного клубу «Фенікс» Олег Соколов.
 Слід зазначити, що доступність до установ центру міста – проблема не лише людей, змушених пересуватись у візках. Певні труднощі зазнають також і жінки з дітьми на візочках, які також не можуть здолати сходи, або круті пандуси.
 Представники міської влади ради навіть сідали у інвалідний візок, щоб самим спробувати потрапити до приміщення чи на інший бік вулиці.
 Як було з’ясовано, у місті існує чимало бар’єрів для людей з обмеженими можливостями. Не всюди можливо перетнути вулицю, щоб не натрапити на бордюр, який є перешкодою для візка, не всі власники обладнали пандуси, деякі з них називають «злітною смугою» через крутий підйом. Людині у візку, на милицях чи навіть просто з тростиною піднятися і потрапити до установи таким пандусом практично неможливо.
 На цьому відрізку центральної вулиці спостерігаються перепади рівня тротуару, який також є бар’єром навіть для малюків на дитячих велосипедах.
 Після огляду вхідних майданчиків всіх закладів виявилось, що тротуари, а також 27 торгових точок та інших установ повністю або частково не пристосовані для клієнтів і відвідувачів на візках.
 Представники влади всі ці факти занотовували, щоб в подальшому зайнятись їх переобладнанням для потреб людей з обмеженими можливостями.
 Дуже сподіваємося, що керівники суб'єктів господарювання та житлово-комунальне господарство міста візьмуть до уваги рекомендації людей з інвалідністю і наше місто буде доступним для всіх.
 Гадаю, спільно з владою ми у нашому місті створимо доступне середовище для інвалідів, дообладнаємо підходи і під’їзди з урахуванням особливих потреб. 

Надія Лєнц,

Голова Балтської громадської організації інвалідів ВОІ «СОІУ»