Побажання на райдужних пелюстках

Урок милосердя і доброти отримали учні 6 «А» класу НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О. Гончара – ліцей», які побували зі своїм викладачем Іриною Леонідівною Балагулою у в Балтській районній організації інвалідів.
 Зустріч з дітьми, які в силу своїх обмежених фізичних можливостей не можуть відвідувати загальноосвітню школу, стала сторінкою абетки життя, яка робить суспільство цивілізованим, а людей – людяними.

Передісторія зустрічі почалась зі звичайного уроку літератури. На ньому діти вивчали прекрасний твір В. Г. Короленка «Сліпий музикант». Але ж реальне життя тісно переплітається з літературними фактами і героями. Тому І. Л. Балагула і вирішила познайомити учнів зі справжнім життям людей з фізичними обмеженнями.
 Школярі ознайомилися з роботою організації, почули не тільки про видатних людей світу, які мають інвалідність, але і з великою силою духу наших, балтських жителів, людей з обмеженими можливостями, якими теж можна пишатися. Учні мали зрозуміти, що дух і світогляд людини, її справи не залежні від фізичної спроможності, а це змушує по-іншому сприймати світ навколо себе.
 Гості послухали Марію Коломійчук, яка розповіла їм про своє життя, про те, чим вона займається в організації інвалідів, як це їй допомогло відчути себе людиною, яка самоствердилася, опинившись у вирі життя суспільства.
 Під час зустрічі керівники гуртків станції юних техніків Т. Г. Москаленко та О. М. Тарасюк допомогли дітям зробити кошики до свята.
 Крім цього, зустріч послугувала і молодим людям. Їх життя стало на щабель вище, адже дізнавшись про його інший бік, вони навчились оптимізму, сили волі, вмінню долати будь-які труднощі, а також доброті і милосердю. Це неабияк допоможе дітям у подальшій їх долі.
 Окреме слово - про І. Л. Балагулу. Ірина Леонідівна показала себе не просто як педагог, який знає свій предмет, а й в першу чергу як високоморальна людина, здатна виховати у своїх учнів найкращі якості.
 І ще один зворушливий момент зустрічі. Гості на пелюстках квітів, які складаються з семи барв, залишили свої побажання для дітей-інвалідів. Нехай же ці побажання справдяться!

 Надія Лєнц,
 Голова Балтської районної громадської організації інвалідів ВОІ «СОІУ»