Жахливий стан міжрайонної МСЕК у Котовську

- "Якщо ви не хворієте на туберкульоз, відвідайте міжрайонну МСЕК у Котовську"
  Це звучить, як знущання, але відповідає істині.
 Дуже б хотілося, щоб жодна людина в своєму житті ніколи не зверталася в таку інстанцію, як медико-соціальна експертна комісія - чи то за отриманням групи інвалідності, чи то за довідками і т. д. Але, на жаль, життя багатьох людей складається зовсім по-іншому, і доля змушує їх прокладати стежку до МСЕК.
 Для багатьох жителів нашого міста та мешканців кількох сусідніх районів така медична комісія багато років функціонувала у м. Балті. Кожен район мав свій приймальний день, коли люди приїжджали на комісію, аби отримати групу чи її підтвердження. Однак Балтську медико-соціальну експертну комісію закрили, бо справою голови комісії займаються суди. Але це, на мою думку, не повинно було стати причиною закриття такої важливої для цілого регіону установи. Як наслідок, маємо те, що маємо - людям тепер доводиться їздити в м. Котовськ, де знаходиться міжрайонна МСЕК. І хоча від Балти це недалеко - на відстані трохи більше двох десятків кілометрів, поїздка до сусіднього міста може стати проблематичною, а іноді навіть небезпечною.

 Мені нещодавно довелося подолати ці кілометри, щоб з'їздити в Котовськ за потрібною довідкою. І, треба сказати, отримала шокуюче враження від цих відвідин.
 Хоча для людини на візку чи милицях поїздка також справа нелегка, але навіть не це є головною перешкодою.
 По-перше, навіть сама будова МР МСЕК не пристосована для вільного доступу людей на візках.
 По-друге, вона знаходиться на… території туберкульозного диспансеру. А тому одразу при вході мене приголомшило оголошення. Ось його зміст:
 «Шановні відвідувачі! Ви знаходитесь на території тубдиспансеру. Поряд з вами знаходяться хворі з відкритою формою туберкульозу, від яких можна заразитись туберкульозом. Захистити себе можна, якщо знаходитися постійно (на прийомі, у лабораторії, коридорі, рентгенкабінеті) у масках. Маски повинні мати всі, в першу чергу, хворі туберкульозом. Маски можна придбати у будь-якій аптеці або в реєстратурі туб.кабінету».
 Все це виглядає як блюзнірство над хворими людьми. Так ось заради чого варто подолати двадцять кілометрів! Щоб отримати якусь довідку, а на додачу до неї мати нагоду підхопити ще й туберкульозну паличку. Адже перед туберкульозом найбільш беззахисні люди зі слабким імунітетом, тобто всі хворі, які приїжджають на медичну комісію. То чому вони повинні піддавати себе цій смертельній небезпеці? Таке враження, що нас не бажають визнавати за людей і продовжують знищувати – як не одним засобом, так іншим.
 Зазначу, що при цьому в коридорі у очікуванні своє черги на комісію стояло понад два десятки чоловік, майже стільки ж на вулиці, але ні у кого не було масок. Цікаво, що й самі лікарі приймали без масок.
 У цьому контексті хочеться зауважити, що закриття МСЕК у Балті відбулося вкрай непродумано, без врахування потреб громадян. Поки в судах розбираються з провиною голови комісії, невже на її місце не можна було підібрати іншого спеціаліста, щоб не припиняти роботу МСЕК? Хочеться, щоб на це питання відповіли компетентні представники влади району, області та відповідного міністерства.
Надія Лєнц,
Голова Балтської районної громадської організації інвалідів «Всеукраїнської організації інвалідів»


На знімках: так виглядає МСЕК у Котовську.