Світ спортивного орієнтування відкрив нові обрії і нових переможців

  Члени Балтської організації інвалідів протягом року беруть участь у різних спортивних змаганнях людей з обмеженими можливостями. На цей раз шлях нашої спортивної команди лежав до Полтавщини. Там 3-4 червня у старовинному мальовничому місті Лубни, яке розкинулось на березі річки Сули, відбувалися шості Міжнародні змагання зі спортивного орієнтування на місцевості (Трейл-О).
  У змаганнях такого рівня брали участь більше 100 любителів спорту, у тому числі команда з восьми осіб з інвалідністю з німецького міста Шверін.
  Наші балтські спортсмени виступали від Одеської обласної організації інвалідів ВОІ «СОІУ». Честь області на цей раз захищали Надія Лєнц, Олег Русалович, Зінаїда Чубар, Галина Киндюк та Наталія Панадєй. Зазначу, що наша поїздка стала можливою завдяки голові районного товариства польської культури імені князів Любомирських В.А.Желіховському, який посприяв допомозі, і керівнику агрофірми «Росава» з села Коритне Віктору Красатюку, який заправив бак нашої машини пальним, якого вистачило до Лубнів. Ми вдячні їм за те, що відгукнулись і виявили увагу до потреб організації.

  Захід було проведено спільними зусиллями Полтавського обласного та Лубенського районного осередків Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (ВОІ СОІУ) за активної підтримки місцевої РДА та міської ради.
  Вперше відгукнувся на запрошення і приїхав привітати учасників заходу депутат Європейського парламенту, член Комітету ЄС з транс-європейської транспортної мережі та любительського рибальства, голова комітету Червоного Хреста - Вернер Кун.
  Церемонію відкриття змагань розпочав голова Комітету зі спорту Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Андрійович Чумак. З вітальними словами також виступили заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сергієнко та заступник голови міської ради, голова районного осередку ВОІ «СОІУ» Тетяна Гордієнко.
  Щодо самого змагання, то зазначу, що орієнтування як вид спорту виникло в Скандинавії понад 100 років тому. Перші змагання зі спортивного орієнтування відбулися в 1897 році поблизу Осло у Норвегії. Перший Чемпіонат Радянського Союзу відбувся в Україні, на околиці Ужгорода, в 1963 році. Спортивне орієнтування як вид спорту розвивається сьогодні в більш ніж сімдесяти країнах світу на всіх заселених континентах. Найбільшу популярність воно має в країнах Європи, Північної Америки, в Австралії та Новій Зеландії. На сьогоднішній день спортивним орієнтуванням в Україні займаються більше 6 тисяч осіб – люди різних вікових категорій і навіть ветерани. До цього виду спорту долучилися й спортсмени з обмеженими фізичними можливостями, в числі яких є і ми.
  Завданням спортсмена-орієнтувальника було проходження дистанції, визначеної і обладнаної на місцевості, з використанням спортивної карти, яку дали на старті. Спортивна карта – це великомасштабна спеціальна карта, призначена для спортивного орієнтування і виконана в специфічних умовних знаках. Її зміст відображає прохідність  місцевості та інформацію про зображення об'єктів. На кожному контрольному пункті необхідно було вирішити завдання - вибрати одну з призм з відповідною легендою (зазначався перелік використовуваних на карті умовних знаків і пояснення до них). За кожну правильну відповідь учасникам нараховували одне очко. Час, витрачений на трасі, якщо він не перевищував контрольний термін, не впливав на результат. Таким чином, навіть той, хто прийшов до фінішу останнім, але правильно вирішив всі завдання, мав усі шанси стати переможцем.
  У перший день змагання відбувалися у парковій зоні - дитячому парку ім. Донченка, а наступного дня - в лісі з розгалуженою мережею доріг.
  Умови були однакові для всіх учасників змагання.
  Базовими якостями кожного учасника були пам'ять, уява і мислення.
  Найвправнішими орієнтувальниками змагань, які посіли призові місця, виявились і члени нашої команди. Надія Лєнц в перший день змагань зайняла третє, а наступного дня - друге місця, Олег Русалович і Зінаїда Чубар відповідно треті місця.
  Варто відзначити високий рівень професіоналізму членів Клубу спортивного орієнтування «Лідер», що працює при Лубенській ЗОШ № 6 на чолі з їх наставницею Неллі Олійник.
  Дякуємо всім організаторам за чудову організацію та проведення заходу, за масу позитивних емоцій - від участі у змаганнях, в яких отримали добре фізичне навантаження і проявили свої навички, а головне – від нових знайомств та спілкування одне з одним, та спілкування з живою природою. Окрема подяка організаторам за можливість відвідування Лубенського духовного центру Мгарського Спасо-Преображенського монастиря.
  Надія Лєнц,
  голова Комітету зі спорту Одеської обласної організації інвалідів ВОІ «СОІУ».