ПОДРУЖЖЯ, ПЕРЕВІРЕНЕ ЖИТТЯМ

 З НАГОДИ Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у фойє районного Палацу культури відбулися урочистості, у ході яких представники цієї категорії наших громадян приймали теплі слова підтримки від представників влади, громадськості, рідних та близьких.
Ще задовго до початку у залі не залишилося вільних місць. Бо про чудові заходи, які проходять до цього дня, знають і члени районної організації інвалідів, і пересічні жителі. І цей рік не став винятком. Як завжди з родзинкою, новою ідеєю зустрічали усіх на музичній гостинній.

  Одразу впадала в око гарно вбрана до свята зала. Музей творчих робіт, як зазначила ведуча Марина Павлюченко на початку дійства, розгорнувся перед гостями. Дійсно, роботи наших земляків, талановитих майстрів вражали. чудові вишивки, ручні вироби з бісеру тощо доповнювали й без того теплу, родинну атмосферу. Окремо був представлений стенд зі спортивними, творчими досягненнями членів районної організації інвалідів, зокрема, родини Круликів, які зберігають бадьорість та цікавість до життя. Взяли участь в імпровізованій виставці учні ЗОШ № 2 м. Роздільна (вчитель А.Б. Максимова), які теж представили цікаві роботи.
  Розпочався захід зі звернення до присутніх керівників району - т.в.о. голови райдержадміністрації О.В. Євтушок та голови районної ради С.М. Крилова, які нагадали, що ми повсякчас повинні пам'ятати про людей з обмеженими можливостями, котрі живуть поряд. Допомагати їм, бо вони потребують цього як ніхто.
  Виступив і голова Одеської обласної організації інвалідів О.М. Побережний. Олексій Миколайович підкреслив, що День інвалідів на Роздільнянщині завжди проводиться на високому рівні, в чому велика заслуга голови районного осередку В.Г. Сидоренко.
  - Цей день, - сказав промовець, - можна назвати нашою зустріччю заради взаємного звіту один перед одним про зроблену роботу, досягнення, складнощі та плани. А талановиті артисти доповнюють її яскравими номерами, аби подарувати усім хвилини радості.
  Він нагородив грамотами обласної організації інвалідів небайдужих людей Роздільнянщини, які допомагають організації та її членам: секретаря районної організації інвалідів  В.В. Сидоренка, соціального працівника Марківської сільради Л.П. Гарбузенко, секретаря міськради О.В. Тегляєву, директора районного історико-краєзнавчого музею В.М. Шнягу, начальника управління соціального захисту населення РДА Л.В. Знахарук, директора Територіального центру М.М. Колопенюка та інших. З цих відзнак, власне, і почалася урочиста церемонія нагородження, в ході якої активним членам районної організації інвалідів, соціальним працівникам та людям, які не стоять осторонь допомоги цій категорії громадян, вручали почесні грамоти райдержадміністрації, районної ради, міської ради.

  Неочікуваним у цьому році стало рішення щодо основного лейтмотиву свята - "Подружжя, перевірене життям". Адже щойно розпочався захід, окремо від усіх зайняли місця сімейні пари. Вони стали, так би мовити, головними героями, бо не побоялися розповісти присутнім свою історію кохання та секрети щасливого сімейного життя. Знайомтеся: родина Ніколаєвих - у шлюбі 25 років, Мельниченків - 30 і Круликів - 43 роки. На їхню адресу лунали численні поздоровлення, організатори привітали хлібом-сіллю. Ще від районної організації інвалідів голова Валентина Сидоренко подарувала цінні подарунки, а саме - ковдри для перших двох пар, і для родини Круликів - кавоварку. Та найціннішими і зворушливими для сімейних пар стали щирі слова від дітей та онуків, які прийшли підтримати своїх найрідніших людей.
  А ще упродовж усього дійства радували присутніх номерами хорова капела "Ветеран", ансамблі "Калина" та "Біла акація". Ці колективи взяли за основу під час підготовки музичної гостинної, бо їхні голоси та репертуар приваблюють своєю народною самобутністю. І навіть раптове вимкнення світла не завадило співакам виконувати пісні. Активну участь у програмі взяли учасники художньої самодіяльності районного Палацу культури.

  Також у цей день до людей з обмеженими можливостями завітали зі словами підтримки, поваги та теплими побажаннями здоров'я, злагоди та добробуту помічник народного депутата України О.С. Пресмана Г.В. Нагорняк (слід зазначити, що Олександр Семенович подарував десять квитків на відкриття новорічної ялинки на Морвокзалі в Одесі для дітей членів районної організації інвалідів), міський голова В.О. Шовкалюк, заступник голови райдержадміністрації Н.В. Бараненко та багато інших. Уважно слухала аудиторія виступ голови районної організації інвалідів В.Г. Сидоренко, яка підбила підсумки цьогорічної роботи.
По закінченні урочистої частини гості, за традицією, зібралися за святковим столом.

  НАШ кореспондент звернулася до очільниці районного осередку інвалідів В.Г. Сидоренко, аби дізнатися детальніше про  діяльність організації, плани та досягнення. Ось що розповіла Валентина Григорівна:
  - На обліку у районній організації інвалідів на сьогодні налічується 1400 осіб. Це люди, з якими ми щодня долаємо певні бар'єри. Адже головне наше завдання - бути повноцінними у громадському житті, тобто не давати нашим членам замикатися на їхніх проблемах, залучати до спільних справ. І це дає свої результати. Ми беремо активну участь у всіх заходах, що організовуються райдержадміністрацією, проводимо власні. Зокрема, йдеться про відзначення Шевченківських днів, Дня матері, Дня захисту дітей тощо. Особисто я маю бажання у наступному році організувати День батька, бо у нас є багато випадків, коли самотні батьки, маючи вади здоров'я, виховують дітей, або ж їхні діти є інвалідами.
  Хочу подякувати людям, які не залишаються осторонь наших потреб, допомагають. Зокрема, налагоджена тісна співпраця з керівництвом міста та району - т.в.о. голови райдержадміністрації О.В. Євтушок, головою райради С.М. Криловим, заступником голови райдержадміністрації Н.В. Бараненко, міським головою В.О. Шовкалюком. Вдячна колективу районного Палацу культури, начальнику відділу культури і туризму РДА Н.С. Пояцикі, хору "Ветеран", на чолі з художнім керівником  Г.Р. Стратулат, які допомогли в організації даного заходу і завжди підтримують наші починання. Дякую і активним членам районної організації інвалідів: М. Балухатому, В. Ковальчук, О. Коваленко, В. Сидоренку, М. Шевельову та багатьом іншим.
  І ще слід додати, що районна організація інвалідів у цьому році, коли на Сході країни йдуть бойові дії, зайнялася волонтерською діяльністю: збирали, пакували, відправляли речі для переселенців із зони АТО в наш район та область. Багато хто відгукнувся на проблеми біженців, зносили і продовжують зносити речі. Допомагають в організації передачі гуманітарної допомоги депутати районної ради Л.В. Марців та Т.М. Міхова.
  Усім, хто бере участь у житті нашого осередку і турбується про людей з обмеженими можливостями нашого району, долучається до волонтерської справи, велике спасибі, бо, звісно, всіх назвати неможливо.

Наталія БРОВАРСЬКА,
м. Роздільна.