“Рівний-рівному”: Доступ до адміністративних послуг

Підтакою назвою було проведено тренінг для молодих людей. Саме цікаве те, що тренер  - особа з інвалідністю (РВ) у Громадській організації «Білгород-Дністровська громадська регіональна асоціація дітей-інвалідів «Пролісок». Таке заняття було проведено у відповідності до завдань проекту «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю», Контракт ENPI/2012/308-183 від 29.12.2012 р. з Європейською Комісією.

Цей проект виконує Всеукраїнська громадська організація Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю”. АДІ «Пролісок» є  її членом з 2004року.

На тренінгу  учасники залучилися до цікавої інформації стосовно  адміністративних послуг  .А те, що тренер був такий же самій , як всі учасники інформацію легко освоювали.

На тренінгу  молоді люди  навчалися знайомитися, розповідати про себе. Також вони зрозуміли хто є тренер и асистент, що таке тренінг і для чого корисно бути учасниками таких заходів. Що таке брейк – кава.(Це мабуть була  сама цікава і саме вкусна інформація !)

Учасники вивчали що таке послуга, яка вона буває, хто робить для нас послугу.

Що допомога з документами називається “адміністративні послуги”, це таки  як -

► отримати пенсію,
оформити інвалідність,
отримати пенсійне посвідчення,
записатися на заняття в реабілітаційний центр,
►  отримати Індивідуальну програму реабілітації   та інші приклади з життєвих ситуацій.

Все це адміністративні послуги. Послугу  можна назвати допомогою. Що  можна  отримати послуги від людей, які працюють в різних закладах та організаціях. Коли потрібна допомога з документами? Чи треба допомога, якщо мама захворіла і не може взяти гроші в банкоматі?

Ребята  навчалися писати заяви, користуватися телефонним довідником. Розмовляли про те куди звертатися по допомогу з документами? Вони зрозуміли що кожного разу – в інше місце. Звертаємося в ту організацію, де допоможуть в  конкретному випадку. И що все залежить від того, які документи треба отримати:

довідка про місце проживання – житлово-експлуатаційні комісії (ЖЕК),
довідка про склад сім’ї  – житлово-експлуатаційні комісії (ЖЕК),
медична довідка – поліклініка, лікарня,
паспорт – паспортний стіл,
ідентифікаційний код – податкова інспекція,
пенсійне посвідчення – управління соціального захисту,
довідка про інвалідність – медико - соціально експертні комісії (МСЕК).

Я думаю , що всі будуть згодні с тим, що не кожна доросла повно справна людина знає в якому випадку і куди звернутися. До таких людей відносяться и батьки наших учасників. А взагалі чи є в них час на такі бесіди, якщо по перше вони думають про те , як нагодувати, пролікувати, яким чином  дати гідну освіту своїм неповно справним дітям.. Але не кожна така людина може получити навіть середній рівень освіти. Тому за допомогою нашої  організації і співпраці з іншими ,члени  АДІ «Пролісок» получають багато  корисної інформації.

Нажаль в нашому місті і в районі не проводять таки заходи для представників  територіальної громади. Але ж в нашому Б-Дністровському регіоні   вже працює цілий «Центр адміністративних послуг», який має немаленький  штатний розклад. И приміщення  дозволяє проводити таки семінари , тренінги. Я вважаю навчання громадян міста і району також входить в одну з головних цілей  даного закладу.

Також прикро, що за 14 років діяльності АДІ «Пролісок» не має приміщення.

На цей раз нас «приютив» міськвиконком, але це було без ніяких проблем. Навчання проводили в малому залі засідань в вихідний день. Ми нікому не заважали. Може це було таки символічно, бо це державний заклад , де також надають адміністративні послуги. Учасники ознайомилася з назвами кабінетів, розташованих на першому поверсі. Тут  вони узнали в який кабінет треба звертатися з заявою вперше.

 Хочу висловити подяку  робітникам , службовцям  виконкому Тимошенко О.А., Хрипко Ю.В, Мінчеву В.Г. а також представнику диспетчерської служби. Все було вирішено в півдня практично в телефонному режимі.

Захід пройшов в передодні міжнародного дня інвалідів( 3 грудня).

Тому я хочу звернутися до всіх громадян :

- Не цурайтеся людей з інвалідністю. Якщо можете допоможіть, навіть порадою, а хто може и матеріально. Не відвертайтеся від неї, якщо не можете зрозуміти  ,що вона хоче від вас. Завжди знайдеться спосіб як допомогти, але цього треба дуже захотіти, або поставити себе на  її місце

 Ми є неприбутковою організацією, працюємо завдяки спонсорської допомоги небайдужих людей нашого и навіть других міст України.

Ми також приймаємо допомогу.

Це можна зробити за допомогою телефону  67048, за допомогою

Банківських реквізитів:
            Білгород-Дністровська громадська
            регіональна Асоціація дітей-інвалідів «Пролісок»
            р/р_26000001965001
           Банк ПАТ «Імексбанк» відділення №0002
           у м. Білгород-Дністровський
          МФО 328384
          Код ЗКПО20971504

Пантелеєва К.М. - голова  АДИ «Пролісок»