Працевлаштування осіб з інвалідністю

За 3 місяці 2014 року до міськрайцентрів зайнятості Одеської області звернулося 526 осіб з інвалідністю за сприянням у працевлаштуванні. За допомогою служби зайнятості роботу отримали 102 особи. 

В умовах економічної нестабільності, кризового стану практично всіх складових гуманітарної сфери, початкового етапу правової стабілізації, інваліди виявилися найбільш незахищеною категорією населення.

Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення особливих умов, для успішного інтегрування у суспільство. Вагому допомогу у вирішенні питання працевлаштування осіб з інвалідністю надає державна служба зайнятості.

Спеціалісти Одеської служби зайнятості використовують в своїй роботі різноманітні форми сприяння зайнятості людей з обмеженими можливостями – від індивідуальних консультацій до групових, тренінгових, семінарських занять та участі в масових заходах.

Станом на 01.04.2014 на обліку в центрах зайнятості Одеської області перебуває 347 безробітних інвалідів. В роботі з ними значна увага приділяється формам активної підтримки: профнавчанню, участі у роботах тимчасового характеру, в оплачуваних громадських роботах, які сприяють ефективному вирішенню зайнятості осіб з інвалідністю, дають можливість розширити рамки пошуку підходящої роботи та реалізуватися на ринку праці.

Впродовж І кварталу п.р. 70 осіб  з інвалідністю проходили навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З числа інвалідів, які завершили навчання, 36 осіб були працевлаштовані за сприяння служби зайнятості.

Спеціалісти служби зайнятості активно сприяють трудовій реабілітації людей з обмеженими можливостями, які звертаються до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Комплекс соціальних послуг таким відвідувачам надається з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальної програми реабілітації.

Працівники служби зайнятості об’єднують зусилля для надання ефективних соціальних послуг та досягнення основної мети – працевлаштування шукачів роботи. При цьому, люди з інвалідністю знаходяться під пильною увагою кожного спеціаліста.

Отдел связей с общественностью и СМИ
Одесского областного центра занятости